Ako chutí domáce pivo?

Domáce pivo má jedinečnú chuť, ktorú si okamžite zamilujete či už ste milovník piva alebo len radi skúšate jeho najrozmanitejšie chute. Pivo je legendárny kvasený, slabo alkoholický nápoj vyrábaný z obilného sladu, vody a chmeľu pomocou pivovarských kvasníc, ktorého chuť ľudia poznajú na celom svete.

Ako vzniklo pivo a aké sú výhody domáceho piva?

Za kolísku vzniku piva je považovaná oblasť Mezopotámie, kde sa už v 7 tisícročí pred Kr. pestovalo obilie, jačmeň, pšenica a proso a vznikali prvé kvasené nápoje. Dnes pivo patrí medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie nápoje na celom svete a šikovní pivári si ho dokážu dokonca vyrobiť i doma.

Domáce pivo má jedinečnú chuť a dokonca i niekoľko pozitívnych zdravotných účinkov pokiaľ ho konzumujete s mierou. Domáce pivo dokáže prečistiť obličky, zlepšiť pleť, nechty aj vlasy, pomáha pri poruchách spánku, znižuje krvný tlak, potláča úzkosť a depresie a mnoho ďalších. Chuť domáceho piva si zamilujete okamžite. Už ste ho vyskúšali?

Máte záujem si vyrobiť domáce pivo?

Vyrobte si domáce pivo presne podľa vašej chuti a fantázie

Láka vás domáce pivo? Jeho výroba vo vlastnej réžii sa v posedných rokoch teší mimoriadnej obľube medzi Slovákmi, ktorí túžia objavovať tajomstvá pivného sveta. Radi vám dodáme všetko potrebné – domáce mikropivovary, suroviny na výrobu piva (slad, chmeľ, mladinové koncentráty, kvasné a nezkvasiteľné cukry) aj príslušenstvo na varenie piva – nádoby, teplomery, váhy, hustomery, cukromery, muštomery, refraktometre, odmerné valce, pipety, lieviky, autosifóny, filtračné kolóny, poloautomatické plničky fliaš, rôzne pomôcky na fľaškovanie, dezinfekciu aj čistenie. Jednou z hlavných podmienok výroby je totiž dokonalá čistota a sterilita nádob a ostatného príslušenstva, pomocou ktorého budete pripravovať domáce pivo. Pretože aj tie najmenšie nečistoty ho môžu znehodnotiť. Domáce pivo je na vzostupe a aj keď nepredstavuje náročnú aktivitu, jeho príprava si vyžaduje istú dávku trpezlivosti. Aký je najlepší recept na domáce pivo? Jedna správna odpoveď neexistuje a každý sa môže riadiť podľa vlastnej receptúry. Samozrejme, viete si pomôcť rôznymi návodmi alebo radami na internete. Taktiež je dobré naštudovať si zopár všeobecných informácií. Odmenou za vašu prácu a vytrvalosť bude originálne domáce pivo. Môžete experimentovať s farbou, chuťou aj vôňou. A ktovie, možno sa vám podarí vyrobiť ukážkové domáce pivo, ktoré bude mať – obrazne povedané – grády. Radi vám celý proces varenia domáceho piva čo najviac uľahčíme. Idete do toho?

Všetky suroviny na výrobu piva na jednom mieste

Ako si vyrobiť domáce pivo? Tajomstvom sú dobré suroviny na výrobu piva. Základ tvorí slad (ovplyvňuje farbu, silu, chuť a do istej miery aj obsah alkoholu) a chmeľ (považovaný za dušu piva, keďže vplýva na jeho arómu, vôňu, chuť, horkosť aj prirodzenú stabilizáciu). Nemenej dôležité sú už spomínané kvasnice, kvasné a nezkvasitelné cukry aj esencie pre ochucovanie. Taktiež si môžete si vybrať z našej bohatej ponuky mladinových koncentrátov rôznych pivných štýlov. Suroviny na výrobu piva zabezpečujeme v prvotriednej kvalite, aby pivu dodali chuť, hustotu, vôňu, horkosť aj farbu.

Je potrebné zdôrazniť, že na kvalite piva sa podieľa aj voda. Mala by byť zdravotne nezávadná a obsahovať minerály aj stopové prvky (žiadna chuť po chlóre či kovovej príchuti). Varenie vlastného piva je v súčasnosti atraktívne hobby, ktoré naberá na popularite. Lákavé je z prostého dôvodu – kto vyrába svoje pivo, tak ten presne vie, aké pivo vlastne pije a čo jeho pivo obsahuje. Uvarte si aj vy tento lahodný mok presne na mieru vašim chuťovým preferenciám. Inšpiráciám a kreativite sa medze nekladú. O príslušenstvo a suroviny na výrobu piva sa postaráme. Bez ohľadu na to, či s výrobou domáceho piva začínate, alebo s homebrewingom už máte nejaké skúsenosti.

Domáca výroba piva – populárne hobby 21. storočia

Homebrewing alebo domáca výroba piva je aktuálnym hitom. Čoraz viac pivných nadšencov túži odhaliť tajomstvá tohto lahodného moku, vyrábať domáce pivo podľa svojich predstáv a vytvárať vlastný pivný štýl. Prečo je domáca výroba piva obľúbená? Dôvodov je hneď niekoľko. Niektorí prestávajú byť spokojní s kvalitou piva v obchodoch, iní sú pohoršení stúpajúcimi cenami a ďalších už nebaví vláčenie fliaš z obchodov. Riešením je domáca výroba piva s nezameniteľnými charakteristikami. Pomerne vábivá je aj predstava mať pivo vyrobené podľa vlastného receptu. Dokonca ho môžete originálne pomenovať.

Aj vás láka domáca výroba piva? Určite neprehliadnite našu ponuku štartovacích sád a príslušenstvo na varenie piva. Nechýbajú prvotriedne suroviny, ktoré pivku dodajú jedinečnú vôňu, farbu, arómu aj chuť – presne takú, akú máte najradšej. Zanietení pivovarníci vedia, že domáca výroba piva môže zahŕňať tradičné receptúry, ako aj recepty obohatené o štipku vlastnej fantázie. Chceli by ste okrem piva vyskúšať výrobu aj iného alkoholu? A čo tak domáca medovina? V našej ponuke nájdete medovinový set, vďaka ktorému si dokážete pripraviť až 25 litrov kvalitnej medoviny.

Máte záujem si vyrobiť domáce pivo?