Čo je to medovina?

Medovina, jedinečné spojenie vybraných druhov medu a čarokrásnej prírody v nápoji, ktorý si zamiluje každý. Prírodný alkoholický nápoj, s obsahom 12 – 14 % alkoholu, spája sladkú opojnú chuť medového buketu s jemným nádychom čutí prírody, ktorých stopa je citeľná na jazyku pri každom dúšku.

Aké je tajomstvo výroby medoviny?

Výrobné tajomstvá medoviny si uchovávali už starovekí Gréci, Rimania či keltské a germánske kmene. Už naši predkovia, prastarí Slovania, pili medovinu pri významných rodových a kmeňových slávnostiach a prisudzovali jej výnimočný, slávnostný charakter.

Dnes si medovinu s láskou vychutnávajú milovníci kvalitných alko-nápojov vyrobených na Slovensku či bežní ľudia, ktorí chcú premeniť i všedný okamih na nezabudnuteľný zážitok. Medovina je rozhodne nápojom, ktorý si zamiluje každý. Dnes si môžete vybrať medovinu v rôznej intenzite chutí, vôní či zaujímavých príchutí, ktoré ju robia ešte výnimočnejšou a umožnia vám zakaždým objaviť jej novú rozmanitú chuť.

Máte záujem si zakúpiť kvalitnú tradičnú medovinu?

Medovina – garancia lahodného zážitku pre všetky zmysly

Dobrá medovina vždy poteší chuťové bunky – či už si ju doprajte studenú alebo horúcu, ochutenú alebo čistú. Tento úžasný alkoholický nápoj predstavuje originálne spojenie medového buketu pripravovaného niekoľkotýždňovým kvasením medového roztoku, a to pomocou ušľachtilej kultúry vínnych kvasiniek. Aj preto medovinu niektorí označujú za medové víno.

Úchvatné chute medoviny

Odporúčaná denná dávka medoviny je 1 dcl denne. Ako ju podávať? V prípade chladenej verzie (12 – 16 °C) si ju môžete vychutnávať z pohára tulipánového tvaru na stopke. Ak vám chutí horúca medovina, ktorej teplota by nemala presiahnuť 60 °C, odporúčaný je hrubší pohár (ako napríklad na whisky). Naša ponúka zahŕňa medovinu v pollitrových aj desaťlitrových baleniach. Na výber máte viaceré úžasné chute. K najžiadanejším patrí chery, čučoriedková, orechová, zázvorová, škoricová, mandľová a bylinková. Portfólio dopĺňa chilli a tradičná čapovaná staroslovienská medovina, ktorá určite poláska vaše chuťové poháriky.

Medovina a jej zdravotné účinky

O tom, že medovina priaznivo pôsobí na zdravie človeka, niet pochýb – samozrejme, pri primeranej konzumácii. Mnohí na ňu nedajú dopustiť ako na domácu medicínu, ktorá pomôže pri posilnení imunity, lepšom trávení, prirodzenej detoxikácii organizmu alebo dokonca pri tvorbe červených krviniek. Medovina sa do istej miery podieľa aj na ochrane a regenerácii buniek i eliminácii cholesterolu. Sú preukázané aj jej antiseptické účinky. Medovina je taktiež nápomocná pri zlepšení spánku. Je známa afrodiziakálnymi účinkami, a preto sa zvykne označovať ako nápoj lásky. Láka vás vlastná medovina? Jej výrobu vám uľahčí náš set, v ktorom nájdete potrebné ingrediencie (vínne kvasnice, živiny pre vínne kvasnice, kyselina citrónová na úpravu pH kvasu, vínny stabilizátor aj číriaci prostriedok). Pre fanúšikov piva dávame do pozornosti príslušenstvo na varenie piva. Či už chcete domáce pivo alebo domácu medovinu, u nás ste na správnej adrese.

Máte záujem si zakúpiť kvalitnú tradičnú medovinu?